Aký zvon je optimálny pre moju farnosť?

To nie je jednoduchá otázka a správna odpoveď vyžaduje analýzu radu faktorov. Preto vám odporúčame využiť naše skúsenosti a zaistíme bezplatnú a nezáväznú konzultáciu. Avšak, najdôležitejšie faktory, ktoré by ste mali zvážiť pred rozhodnutím sú: hudobný aspekt (je na farnosti už zvon?); technické schopnosti, veľkosť a stav veže; veľkosť farnosti; sociálne a environmentálne aspekty; historické aspekty.

 

Či už si vyberiete osamelý zvon, ale väčší alebo súbor zvonov?

To bude závisieť na podobných faktoroch ako sú vyššie uvedené, ale tiež od subjektívnych preferencií farára a farníkov. Uistite sa, že nebudete používať príliš vysokú tonáciu (malé zvony) pri častom spusťovaní zvonov. Často charakter miesta a účel zvonu alebo zvonov, určujú najlepšie riešenie. Odporúčame vám stretnúť sa a využiť našie skúseností.

 

Aká je doba realizácie zvonu?

V priemere 3 mesiace (12 týždňov). Avšak využitie menších zvonov umožňuje určitú elasticitu a môžeme ak je to nutné, skrátiť túto dobu. Avšak v prípade veľkých zvonov (viac ako 1 t) alebo veľkých sád zvonov (nad 4), môže byť táto lehota predĺžená.

 

Aká je záruka? 

Poskytujeme 25-ročnú záruku na zvony a 5 rokov záruky na mechanické časti (kovanie, srdce), pri zachovaní našej záručnej politiky. Jeho hlavnou požiadavkou je, aby pravidelne kontrolovať stav zvonov.

 

Koľko stojí zvon?

Cena je stanovená v okamihu poslania nám dotazu na základe priemernej trhovej ceny medi a cínu. Každý zvon oceňujeme individuálne v závislosti od hmotnosti a veľkosti objednávky. Pozývame vás ku kontaktu, aby spoznať orientačné bežné ceny.

 

Dodáte tiež automatiku, konštrukcie a poskytujete montáž zvonov?

Spolupracujeme s renomovanou spoločnosťou Rduch (www.rduch.pl). Priamo u nás môžete zadaž celý rozsah prác od odliatia zvonov po ich automatizáciu a možnosť montáže na veži. Spoločne tiež navštívime farnosti, aby čo najlepšie odporučať vo veciach zvonov a automatizácie.

 

 

Vedeli ste, že...

Najväčší zvon odliaty v našej dielni vážil viac ako 10 ton!

 

Novinky v galérii...