Najdôležitejšie realizácie

Zvonárskej dielni Jana Felczyńského

v rokoch 2012-2014

Rok 2014

Zvon św. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli

4 apríla 2014 roku o hod. 15.00 w Zvonárskej dielni Jana Felczyńského bol odliaty zvon św. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli. Zvon s hmotnosťou 500 kg a tóne úderu / 1 bol financovaný úsilím Wawelskej kapitoly, pod vedením farára Zdzislawa Sochackého.Pripojil sa k ďalším veľkým zvonom z Veži Strieborných zvonov, okrem iného, Hermana z 1271 roku. Začal visieť v mieste, ktoré čakalo na tento okamih päťsto rokov. Bol to nesmierne prestížny projekt a historická udalosť pre našu Zvonársku dielňu.
 
zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských
 

 

Viac informácií o tejto realizácii

Rok 2013

Zvon Roku Viery św. Jan Paweł II pre Piekary Śląskie

Zvon św. Jan Paweł II, s hmotnosťou 500 kg bol zavesený v októbri 2013. Cez mesiac bolo možné ho obdivovať pred oltárom v bazilike Panny Márie v Piekarach Slaskich. Zvon vyniká dokonale harmonickým, kampanologicky potvrdeným, tonom a/1, ktorý sa vyznačuje perfektným zladením vedľajších tónov, plný zvuk a nedostatok vibrácií .. Zvon je zdobený bohatou výzdobou a podobiznami św. Jana Pawła II i Božej Matky Piekarskiej. Po posvätení zvon bol namontovaný na veži a vybavený najmodernejšou automatikou od spoločnosti Rduch. Pozývame Vás na prehliadanie fotografií a na návštevu baziliky.Zvon św. Jan Paweł II, s hmotnosťou 500 kg bol zavesený v októbri 2013. Cez mesiac bolo možné ho obdivovať pred oltárom v bazilike Panny Márie v Piekarach Slaskich. Zvon vyniká dokonale harmonickým, kampanologicky potvrdeným, tonom a/1, ktorý sa vyznačuje perfektným zladením vedľajších tónov, plný zvuk a nedostatok vibrácií .. Zvon je zdobený bohatou výzdobou a podobiznami św. Jana Pawła II i Božej Matky Piekarskiej. Po posvätení zvon bol namontovaný na veži a vybavený najmodernejšou automatikou od spoločnosti Rduch. Pozývame Vás na prehliadanie fotografií a na návštevu baziliky.
 

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Viac o tejto realizácii

Rok 2012

Kamień Śląski. Projekt zladenia s pamiatkovými zvonmi

V auguste 2012 roku Zvonárska dielňa Jana Felczyńského tri bronzové zvony a zaviazala sa zladiť ich s existujúcimi nemeckými zvonmi zo Sanktuaria św. Jacka v Kamieni Śląskim. Nezavislý český kampanológ - Petr Janda z Brna po hudobnom prevzatí zvonov, prijal všetky tri zvony bez výhrad. Bol ohromený ich kvalitou. Ďakujeme a gratulujeme spoločnosti Rduch, ktorá sa ujala inštalácie kompletnej automatiky všetkých ôsmich zvonov!
 
zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Viac o tejto realizácii

 

 

 

Vedeli ste, že...

Najväčší zvon odliaty v našej dielni vážil viac ako 10 ton!

 

Novinky v galérii...