Prečo práve nám by sa malo poveriť vykonanie zvonov?

 

 

Vzhľadom k tomu, raz vykonaný zvon slúži generáciam
a mali dôverovať spoločnosti s viac ako 200- ročnou tradíciou.

Zvony sú svedkami našej histórie. Ich hlas nás bude sprevádzať v najdôležitejších momentoch nášho života, zároveň úžasných a vážnych, ako aj tragických. Kedysi zvon bude hovoriť náš príbeh pre budúce generácie - o ľuďoch dobrého srdca, ktorí pomohli a jeho výrobcovi. Bude naďalej trváť nielen ako umelecké dielo, ale vďaka dôstojnému zvuku sa zapíše do histórie ako jedinečný hudobný nástroj.

 

Pretože pre nás je kvalita zvuku najdôležitejšia.

Ako jediná spoločnosť v Poľsku je pravidelne podrobený kampanologickým skúškam, a kvalita zvuku našich zvonov je potvrdená početnými certifikátmi vydanými európskymi odborníkmi. Pozornosť do najmenšieho detailu počas výroby poskytuje čistý zvuk každého zvona. Ladíme zvony podľa limburského modela A '= 435 Hz alebo viedeňského a' = 440 Hz. Práve zvuk zvona je veľmi nezvyklý, vytvára emócie, volanie k modlitbe. To je dôvod, prečo v posledných rokoch sme venovali veľa práce a energie do novej šablóny, ktorá takmer dokonale zladí všetky tónov, ktorými zaznie zvon ...

 

Vzhľadom k tomu, máme jedinečnú šablónu zvony - kráľovskú šablónu,
vďaka ktorým sú naše zvony plne harmonizované.

V posledných rokoch sme pracovali na vytvorenie úplne novej šablóny (rebrá) vyznačujúci sa oveľa lepšim zvukom v dolnej oktáve a koordináciou vedľajších tónov ako v predchádzajúcich profilov rodiny Felczyńskich. Výsledkom je nové kráľovské rebro zvona s neopakovateľnými hudobnými parametrami. Vzhľadom k intenzívnym prácam na rebre sa konali počas vykonávania zvona św. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli, dnes sú všetky šablóny nazývané len kráľovské šablóny a signované znakom Royal Bells.

 

Vzhľadom k tomu, naše predchádzajúce projekty v oblastiach dôležitých pre cirkev
svedčia o vysokej kvalite nášho remesla.

Odlievanie zvona św. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli bolo bezpochyby najdôležitejšia udalosť roku 2014 v našej zlievarni. Zvon visiaci dnes vo Veži Striebornych zvonov na Waweli bol popísaný významným českým kampanologom - pánom Petrom Jandom z Brna ako "pravdepodobne najlepší zvon v dejinach poľského zvonárstva". V predchádzajúcich rokoch, aj my sme odlievali zvony pre baziliku Najsvätejšej Panny Márie v Piekarach Slaskich a Sanktuariam św. Jacka v Kamieni Śląskim. Zvony zo zlievarni z Przemysla tiež visia na Jasnej Hore a vo Vatikáne.

 

Pretože vieme, že náš úspech závisí na spokojnosti našich
ku každému zákazníkovi a každej objednávke pristupujeme individuálne.

Uvedomujeme si, že pre každú farnosť, aj ten najmenší zvon je veľmi dôležitý. Vieme, ako ťažké je získať prostriedky na jeho realizáciu, najmä pri výstavbe nového chrámu. Preto ponúkame bezplatné konzultácie priamo na fare vo veci výberu zvonov a hodnotenia stavu existujúcich zvonov.

 

Vzhľadom k spolupráci s firmou Rduch Czernica sme schopní
ponuknúť komplexné riešenia.

Ponúkame komplexné vežové riešenia - od výkonu zvonov cez ich automatizácii, vežové konštrukcie po hodiny a automatické žalúzie. V spolupráci so spoločnosťou Rduch Czernica sme schopní vykonávať aj tie najzložitejšie projekty. Povesť firmy Rduch Czernica zaručuje kvalitu celého projektu.

 

 

 

Vedeli ste, že...

Ako jediná spoločnosť v Poľsku pravidelne vykonávame kampanologické skúšky neustále zvyšujúc kvalitu zvuku našich zvonov!

 

Novinky v galérii...