Zobrazených 51-60 z celkovo 62 záznamov.

Vítanie zvonov v Indii, Cochin

2012-04-04

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Pozývame vás na prezeranie fotografií z obradu privítania a vysvätenia zvonov v meste Cochin v Indii, ktorý sa konal 25. marca 2012. Naša zvonárska dielňa exportovala tri zvony s obrazmi sv. Sebastiana Rodiny a św. Xaviera. Zvony boli vybavené konštrukciami spoločnosti Rduch a automatickými elektromagnetickými pohonmi. Medzi fotkami sa nachádza článok z miestnych novín.

 
Zvony v Czerteżu a Ekvádor

2012-04-02

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Dostali sme informácie od otca Martina z Ekvádoru, že náš zvon šťastne prišiel namiesto. Na dôkaz toho uvádzame obrázok šťastných farníkov. Zvon k Ekvádoru, je jedným z mnohých vyvážených v minulom roku. Čoskoro fotky z Indie, kde farníci oslavuje dnes príchod troch zvonov.

 

 

 
Abp Głódź sväti zvon!

2011-12-28

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

4 decembra 2011 Metropolita Gdaňska Sławoj Leszek Głódź požehnal novú kaplnku vo farnosti blahoslaveného Jána Pavla II v Łostowiciach a odliaty v zvonárskej dielni Jana Felczyńského zvon s hmotnosťou 150 kg. Zvon je prvý zvon zo sady zvonov pre farnosť.

 

 

 
Jesenné zvony do Poľska , Europy, Ázie a Južnej Ameriky!

2011-11-29

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Naše zvonárska dielňa hrdá predstavuje tento rok na jeseň zvony boli odliate v našej zlievárni. Medzi zvonov sa nachádza važiaci 800kg zvon pre farnosť na Ukrajine, važiaci 580kg zvon pre farnosť św. Brata Alberta v Kwidzynie, važiaci 300kg dzwon pre farnosť Stavanger v Norsku, sada troch zvonov pre farnosť v Cochin v Indii, zvon odoslaný do Ekvadoru, zvon odoslaný na Slovensko alebo zvon pre farnosť Bł. Jana Pawła II v Gdańsku, pre ktoré budú pripravené ďalšie dva zvony. Čoskoro ďalšie obrázky z vysvätenia zvonov a montáže.

 
Arcybiskup Nowak konsekruje zvon v Sanktuariu Otca Pio

2011-09-24

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

23. septembra 2011 JE Arcybiskup Stanislaw Nowak, v sprievode generálneho ústavu otca Eugeniusza Maria Lorka a kustoda zbierky Sanktuaria o. Zbigniewa Bańkowského vysvätil zvon s hmotnosťou 1200 kg v Sanktuarii Otca Pio (Górka Przeprośna - Częstochowa). Vysvätenia sa zúčastnili pútnici z celého Poľska a mnohí hosti z Talianska. Zvon bol zahájený pomocou diaľkového ovládania a pohonu poskytnutého spoločnosťou Rduch.

 

 

 
Vysvätenie zvonov v Słotwine

2011-09-12

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Bp Tadeusz Rakoczy vysvätil tri zvony odliate pre farnosť Najsvätejšieho Srdca Pána Ježiša v Słotwine. Budú rezonovať so štvrtým, ktorý pretrval vojnové rekvizície. Liturgie sa zúčastnili veriaci zo Słotwiny, jednej z najmladších farnosti diecézy Bielsko-Zywiec, ako aj kňazi z dekanstva a kňazi zo Słotwiny.

 

 

 
Zvony vo farnosti w Užhorode

2011-09-12

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Dňa 8. septembra, dostal tri zvony, vážiace 350 kg, 190kg a 100kg k farnosti v Užhorode. Zvony boli predtým prezentované našou zlievárňou na Veľtrhu Sacroexpo v Kielciach.

 

 

 
Biskup Marian Duś posväcuje zvon vo Varšave!

2011-09-12

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Dňa 10. septembra 2011 vo Varšave vo farnosti Božej Matky Pomáhateľky verných sa konala slávnostná posviacka zvona s hmotnosťou 500 kg biskupom Marianom Dusom. Do zvona bola dodaná konštrukcia a pohon výroby spoločnosti Rduch. Už v budúcom roku k zvonu sa pripojili ďalšie dva zvony

 

 

 
Kardinál Dziwisz vysvätil zvony!

2011-06-16

S veľkým potešenímzlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských  farníkov z Lipnice Malej JE kardinála Stanisław Dziwisz požehnal dva zvony odliate v našej dielni s hmotnosťou 1000 kg a 500 kg. Pozývame Vás k prezeraniu fotografií z vysvätenia zvonov!

 

 

 
Slávnostné privítanie zvony!

2011-06-11

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

V sobotu 11 júna sa konalo privítanie zvonov, ktoré súhrnne vážia 1500 kg odliatych Zvonárskou dielňu pre farnosť v Lipnicy Małej. Zvony boli prenesené do kostola viac ako 700 farníkmi, orchestrom a deťmi z Prvého prijímania. Už zajtra vysvätenie zvonov za účasti kardinála Stanisława Dziwisza.
 

 

Vedeli ste, že...

Naša dielňa bola založená v roku 1808 a už viac ako 200 rokov dodaje zvony do celého sveta!

 

Novinky v galérii...