Zobrazených 41-50 z celkovo 62 záznamov.

Nový zvon v Ostrowcu Świętokrzyskim!

2013-03-26

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Pre farnosť św. Jadwigi v Ostrowcu Świętokrzyskim sme dodali nový zvon. Bell bude oznamovať tohtoročné 25. výročie vztýčenia farnosti a čoskoro sa k nemu pripoja ďalšie dva zvony. Zvon má krásny, harmonický zvuk C a je vybavený vybavením spoločnosti Rduch.

 

Farár Marian Kowalski bol ohromený zvonom a jeho zvukom. Zvonbol tiežv národnom vydaní PANORAMY v TVP2. Odkaz na materiáli.
Nové zvony v Indii!

2013-03-25

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Naša zvonárska dielňa dodala tesne pred Vianocami nové zvony pre farnosť v ďalekej Indii. Zvony boli dodané pre dve farnosti v štáte Kerala. Onedlho viac fotiek.
Sada zvonov na ROK VIERY v Kobierniciach!

2013-01-31

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchV januári 2013 sa konalo vysvätenie a zavesenie zvonov pre farnosť sv. Urbana w Kobierniciach. Pôsobivý súbor zvonov s najväčším zvonom s hmotnosťou 1200 kg bol odliaty tesne pred Vianocami. V januári bola nainštalovaná konštrukcia a najmodernejšie pohony Rduch. Celá sada, ako vždy s takými veľkými projektmi, bola podrobená kampanologickým konzultáciam a skúmaná kampanológom Pánom Petrom Jandom z Brna.

 

 
Zvony pre Evanjelické farnosti

2013-01-14

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

V januári, naša Zvonárska dielňa dala dva zvony pre dve evanjelické-augsburgské farnosti v Bładnicach a Kluczborku. Zvony boli kampanologicky skúmané a majú krásne naladený plný tón G/2. Zvony boli dodatočne vybavené konštrukciami a najmodernejšími pohomi spoločnosti Rduch.

 

 

 

 
Vysvätenie na Jasnej Hore!

2012-11-27

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Pred bazilikou Jasna Hora bol vysvätený zvon pre kostol Jana Pawła II v Novom Sonči fondovaný Zamestnancami mestskej siete vodovovoc Sądeckie Wodociągi. Zvon vysvätil biskup Andrzej Jeż. čoskoro ku novému úžasnému zvonu sa pripoja ďalšie dva. špeciálne ybavenie zvona vykonala firma Rduch. Pozývame Vás na prezeranie fotografií z vysvätenia!

 

 

 
Vysvätenie zvonov Litva 2012

2012-11-20

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Špeciálne pre Pána Romas Petras Šaulisa z Vepriai naša zvonárska dielňa dodala dva krásne zvony pre farnosť v Litve. W novembri sa konalo slávnostné vysvätenie zvonov Arcibiskupom Sigitasom Tamkevičiusom. Arcibiskup a zhromaždení veriaci boli ohromení kvalitou a zvukom zvonov a naša dielňa získala moho poďakovaní. Zvony boli vybavené vybavením spoločnosti Rduch.

 

 
Výlet do Indii 2012

2012-10-22

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchPo tom, ako na začiatku sme dodali k farnosti v meste Cochin, v októbri, spolu s majiteľom Rduch Pánom Grzegorzom Klyszczp, naša firma navštívila štát Kerala v Indii. Návšteva sa uskutočnila na pozvanie duchovenstva z Keraly, ktorí boli ohromení zvonmi dodanými do Cochin. Naše firmy majú jedinečnú príležitosť stretnúť mnoho prominentných duchovných v Keraly vrátane mnohých biskupov tunajšej Cirkvi, vrátane ctihodného arcybiskupa Mar Joshuva Mar Ignathios, biskupa Cochin Josepha Kariyil, biskupa Kanjirappally Mar Mathew Arackal a mnoho ďalších. Výlet okrem nesporných duchovných zážitkov tiež spôsobil rad zákaziek na nové zvony a automatizačných projektov.
Kardinál Nycz sväti zvony!

2012-09-30

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských 30.Septembra 2012 sa konala veľká oslava 30. výročia založenia farnosti. Božej Matky Pomáhateľky Veriacich na varšavskej Chomiczowke. Počas obradu, J. E. kňaz kardinál Kazimierz Nycz vysvätil sadu zvonov 800kg - 500 kg - 350 kg odliaty našou dielňou. Sada je vybavená najmodernejšími elektromagnetickými pohomi spoločnosti Rduch. Mali sme tú česť dať kardinálovi pamätný zvon, ktorý je darček pre farára, Dr Jana Szubki, našej spoločnosti a firmy Rduch. Zvony, ktoré sa nachádzajú na farnosti v Chomiczówke boli predtým k videniu na tohtoročnom Sacroexpo v Kielciach.

 

 
Kamień Śląski - veľký projekt so spoločnosťou Rduch!

2012-09-03

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Naša dielňa s veľkým uspokojením prezentuje prvé fotky s poslednej realizácie pre Sanktuarium św. Jacka v Kamieni Śląskim. Sme odliali tri bronzové zvony k existujúcim piatim nemeckým zvonom. Vykonali sme náročnú úlohu tri zvony perfektného zladenia troch zvonov, aby dokonale dopĺňali celú sadu (s hmotnosťou viac ako 8 ton!) - Nezavislý český kampanológ Petr Janda po hudobnom prevzatí zvonov prijal všetky tri zvony bez výhrad a bol ohromený ich kvalitou v európskom meradle! Ďakujeme a gratulujeme spoločnosti Rduch, ktorá sa zaviazala k veľkej úlohe montáže plnej automatiky všetkých ôsmich zvonov!

19 augusta 2012 počas oslavy na počesť sv. Jacka Zvonárska dielňa a spoločnosť Rduch podali JE kňazovi Abp Alfonsovi Nossolovi zvon Všetko najlepšie k narodeninám, výročiu kňazskej vysviacky a biskupskej. Kňaz Arcibiskup opäť prajeme veľa zdravia a požehnanie od Boha!

 

 

 

 

 
SACROEXPO 2012 - Ďakujeme!

2012-06-21

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchĎakujeme za veľký záujem o náš stánok na tohtoročnom veľtrhu Sacroexpo 2012, kde sa tradične sme ukázali naše zvony spolu s firmou Rduch (www.rduch.pl). V tomto roku prezentovali sme až 7 zvonov vrátane: zvon bl. Jan Paweł II, kto ako prvý zvon s obrazom Svätého otca pôjde na prvú farnosť bl. Jana Pawła II v Surgute na Sybírsku. Náš stánok navštívíl kňat Jarosław Mitrzak, farár farnosti v Surgute. Ostatné vystavené zvony boli zvony farnosti vo Varšave, Chomiczówka s hmotnosťou 800 kg a 350 kg a zvony farnosti Żegocina k. Bochni s hmotnosťou 350kg a 100kg a dva menšie zvony Ešte raz ďakujem za Váš záujem a všetky pekné slová!
 

 

Vedeli ste, že...

Naša dielňa bola založená v roku 1808 a už viac ako 200 rokov dodaje zvony do celého sveta!

 

Novinky v galérii...