Zobrazených 31-40 z celkovo 62 záznamov.

Návšteva z Indie

2013-10-08

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchV prvom októbrovom týždni sme mali veľkú potešenie privítať v našej spoločnosti a vo firme Rduch Veľvyslanec poľských zvonov v Indii, pán Alexander Olassayi Thomas. Spoločne sme mali veľa stretnutí - vrátane JE arcibiskupa Alfonsa Nossola, kňaza dr Alberta Glaesera v Sanktuariu św. Jacka v Kamieni Śląskim, s kňazom Zdzisławom Sochackim - farárom Wawelskej Katedrály, s pánom Andrzeom Bochnikom - zvoníkom wawelských zvonov, s otcom Ambrożym, farárom z Kláštora na Hore sw. Anny a bratmi z Kláštora na Jasnej Hore. Chceli by sme sa poďakovať všetkým za veľmi pekný večierok!
Pozrite sa na fotogalériu z návštevy.
Krásne privítanie Zvonov v Chwaszczynie!

2013-09-26

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských"človek nie je veľkým tým, čo má, ale tým, čo zdieľa s ostatnými" - takéto slová sú na najväčšom zvone s meno sv Apoštoli Šimona a Júdu. K Chwaszczyne prišli v stredu, 25. septembra 2013, v sprievode hasičov z Hasičského zbrou tri nové zvony pre nový kostol a odliate našou dielňou. Zvony vytvorili harmonizovaný mollový súbor a/2 c/2 e/2 a váži 500 kg, 150 kg a 290 kg. Zvony uvítánli početní farníci a hostia a ceremónii predsedal kňaz farár Piotr Gruba. Všetci zišli boli ohromení estetikou výkonu a skvelým zvukom jemne vyladených zvonov. Importované zvony sú nastavené na pripravených na tento účel. podstavcoch, na ktorých budú čakať na obrad ich vysvätení arcibiskupom metropolitom Gdanska kňazom Sławojom Leszkom Głódziom 10. októbra. Zvony budú vybavené najmodernejšou automatikou poskytnutou spoločnosťou Rduch. Pozývame vás na prezeranie fotografií z obradu. Film s prvým zvukom zvonov je k dispozícii na tomto odkaze. Pozývame vás na čítanie reportáže zo slávnostného obradu.

 

 

 

Fotky sú umiestnené so zvolením Pána Jacka Pisza z portalu chwaszczyno.com
Privítanie Zvonu v Oławe!

2013-09-09

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchV nedeľu 8. septembra roku 2013 sa konalo slávnostne privítanie zvona v Farnosti Božieho milosrdensrva v Oławe. Zvon, ktorý bol predtým predstavený na výstave Sacroexpo 2013 vítaný davom farníkov. Zvon váži 800 kg a má krásny tón v fis-ges / 1. Oslavám predsedal kňaz Stanislaw Bijak, farár v Oławe. Zvon bude v kostole na niekoľko najbližších dní a potom bude namontovaný na veži kostola. Technickú podporu počas príchodu a dodatočnú montáž na veži s najnovšou automatikou poskytuje firma RDUCH.
Národné zastupenie Zvonárskej dielni na Sliezsku

2013-09-02

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchSme radi, že môžeme Vás informovať, že na Sliezsku v sídle spoločnosti RDUCH naša dielňa otvorila svoje oficiálne zastupenie. V Czernici k. Rybnika na Sliezsku, môžete uvidieť naše zvony, počuť ich zvuk, dostať úplné informácie o cenách a poradenstvo v otázkach výberu zvonu. Spoločnosť Rduch v Blueberry má tiež plnú moc na predloženie ponuky, prijímanie objednávok naším menom. Úplné kontaktné údaje nájdete v záložke Kontakt.
Narodeniny Zvonov

2013-08-25

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Na konci augusta v našej zvonárskej dielni sa konala slávnosť narodenia zvonov pre farnosť Chwaszczyno (okolie Gdańska) a ďalekej farnosti v Afrike - zvon pre Katedrálu v Nigérii. Naša Zvonárska dielňa pozvala na oslavu farára farnosti Chwaszczno kňaza Piotra Grubu spolu s farníkmi. Veľmi veľká skupina pútnikov ako výsledok mala možnosť vidieť a modliť sa počas najdôležitejšieho okamihu vo výrobe zvonov - ich narodenia. Ďakujeme Vám za účasť! Vitajte v galérii s obrázkami nasnímanými spoluprácujúcim s nami profesionálnym fotografom - pánom Michálom Patroniom. Čoskoro fotky z posvätenia zvonov.
Sacroexpo 2013 - Krásne zvony a ocenenia

2013-06-20

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchNa tohtoročnom Sacroexpo naša Zvonárska dielňa predstavila mnoho nádherných zvonov, z ktoré boli najväčšie zvon s hmotnosťou 800 kg pre farnosť v Oława a zvon s hmotnosťou 1200kg pre Kláštor Menších bratrov na Ukrajine. Zvony boli veľmi populárne medzi biskupmi a celého duchovenstva, ktoré návštevuje veľtrhu. Spoločnosť Rduch, ktorá tento rok oslávila 40. výročie ukázala najnovšie hodiny a automatiku zvonov. Spoločneza usporiadanie stánku a prezentáciu výrobkov sme boli ocenení Predstavenstvom Veľtrhu Sacroexpo. Sme nesmierne vďační všetkým návštevníkom za ich milé slová a veľký záujem. Stánok sa tiež tešil veľkým záujmom médií - TVP, Telewizja Trwam, Gazeta Wyborcza - reláciu zo stánku budete môcť sledovať, okrem iného v programe Ziarno dňa 30. júna.
Vysvätenie zvonov Lublin

2013-06-19

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchDňa 18.6.2013 boli vysvätené nové zvony v Lubline vo farnosti svätej Trojice. Farár Waldemar Ćwiek nám poďakoval za skvelý projekt (tri zvony 1000kg, 500kg a 300kg). Zvony vysvätil arcibiskup Stanisław Budzik - Lubelský metropolita, ktorý bol ohromený ich zvukom a grafickým dizajnom. Nájnovšiu automatiku dodala spoločnosť Rduch.

 
Zvony v Krakove i na Slovensku

2013-06-15

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchPrezentujeme fotky z dvoch realizácií v Krakove a na Slovensku. Na Slovensku v Gréckokatolíckej cirkvi - farnosť Slovinky znely dva nádherne časované zvony, ktoré medzi veriacimi vysvätil biskup Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Avšak, v Krakove v inscenácii farnosti Olszanica znel na novej veži dva zvony nášho laboratória. U oboch projektov, zvony boli inštalované na veži a vybavené najmodernejšou prístrojovou renomovaný Rduch.

 

 

 

 
Zvon Jan Paweł II na Sibíri!

2013-05-07

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchZvon Jan Paweł II 1 mája 2013 prvýkrát zaznel na Sibíri vo farnosti Surgut. Vysvätenie chrámu, zvonu a hodiny urobili JE kňaz AbpIvan Jurkovič - Apoštolský nuncius v Rusku a Uzbekistane, a JE kňaz Bp Novosibirska Joseph Werth. 4 mája veriaci prvýkrát počuli krásny zvuk zvona z veži kostola. Spoločnosť Rduch vybavila zvon vhodnými prístrojmi a modernou automatikou MT-4 firma Rduch. Tonácia zvona bola skúmaná kampanologicky. Zvon v predchádzajúcom roku bol prezentovaný na veľtrhu Sacroexpo v Kielciach. Tento historický projekt bol dielo k. Jarosława Mitrzaka farára farnosti Surgut, ktorému prajeme veľa úspechov v plnení veľkého poslania!
KOINE 2013 Taliansko - Svetové sakrálne veľtrhy

2013-05-06

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchV dňoch 13-16 apríla 2013 v v Taliansku v meste Vicenza sa konal veľtrh v roku 2013 Koine, na których dodávatelia prezentovali najnovšie svetové riešenia pre Cirkev. Naša dielňa a spoločnosť Rduch boli v tomto roku a podieľal sa na mnohých stretnutiach, ktoré sa skončili početnými medzinárodnými kontaktmi a pozvánkami. Tohtoročný veľtrh navštívilo mnoho kňazov z Južnej Ameriky alebo Afriky. Bolo asi 300 vystavovateľov z celého sveta.

 

 
 

 

Vedeli ste, že...

Ako jediná spoločnosť v Poľsku pravidelne vykonávame kampanologické skúšky neustále zvyšujúc kvalitu zvuku našich zvonov!

 

Novinky v galérii...