Zobrazených 11-20 z celkovo 62 záznamov.

Vysvätenie Zvona Mieru - Kravaře - Česká republika

2015-05-08

V piatok 8. mája 2015, v Kravařích (Česká republika), sa konalo slávnostné vysvätenie nového "Zvona Mieru". Samotný názov značí výnimočnú povahu nástroja, ktorý tiež je druh pamätníka založeného v počesť obetí druhej svetovej vojny. Ozdobné prvky sú obmedzené na minimum a hlavnou témou zvona je zoznam 140 mien ľudí zabitých počas vojny.

 

Pozývame na prehliadanie fotiek z vysvätenia tohto jedinečného zvonu.
Sakrálne Veľtrhy v Taliansku - KOINE 2015

2015-04-26

V dňoch 18-21 apríla 2015 Zvonárska dielňa Jana Felczyńského pod značkou RoyalBells spoločne so spoločnosťou Rduch Bells & Clocks a spoločnosťou Phoenix Professional Audio predstavil na medzinárodnych, najväčšich v Európe sakrálnych trhoch Koine 2015 vo Vicenze, Taliansko. Naše zvony sa tiež tešili veľkou obľubou a uznaním talianskych a európskych kampanologov a akustikov. Pozývame na prezeranie fotiek z veľtrhu.
Nórsko (Jessheim) Oslo - vysvätenie a montáž

2015-01-25

Dňa 22.01.2015 sa konalo slávnostné vysvätenie zvonov odliatych v našej dielni pre farnosť Jessheim (Oslo) v Nórsku. V prítomnosti početných farníkov biskup Oslo Bernt Ivar Eidsvig vysvätil asi dva nové zvony s tonáciami gis-as/1 a h/1. Na vysvätení bol Piotr Olszewski zo Zvonárskej dielni Jana Felczyńského a Grzegorz Klyszcz zo spoločnosti Rduch Bells&Clocks. Krátko po vysviacke zvony boli namonotované vo veži novopostaveného kostola v Jessheim. Zvony sú upevnené na krásnych drevených jednoduchých nápravách. Nachádza sa na pozinkovaný konstrucke spoločnosti Bell & Clocks Rduch a sú poháňané špičkové automatizácie. Prezeraj fotky z vysvätenia. Na našom profile na Facebooku je tiež film ukazujúci zvuk zvonov vo veži Jessheim.

 

Akustické paremetre zvonov sú uvedené nižšie:

Odchýlky sú uvedené v 1/16 poltón v limburskom modeli a/1 = 435 Hz

 

Vedľajší ton Zvon 580kg Zvon 350kg
úderový ton gis-as/1 +2 h/1 +0
Prima gis-as/1 +2 h/1 +2
Tercia h/1 +4 d/2 +1
Kvinta dis-es/2 +5 fis-ges/2 +3
Dolná oktava gis-as/0 +3 h/0 +0
Horná oktava gis-as/2 +2 h/2 +0Farnosť św. Krzyża v Krakove - vysvätenie zvona

2014-12-25

Tesne pred Vianocami, 21. decembra 2014 J. E. kardinál Stanislaw Dziwisz požehnal nové zvony vo farnosti sw. Kríža na krakovskom Hlavnom námestí. Zvon, ktorý váži 300kg a znie veľmi krásnym zvukom c/2. Zvon sa pripojí k zvonu zo šestnásteho storočia, ktorý je už na veži. Jedná sa o druhý na námestí v Krakove zvon (zvon sv Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli), odliaty našej dielni a pomenovaný podľa sw. Jana Pawła II. Zvon tako, ako stredoveké zvony Krakova je vybavený pekným dreveným jarmom a bude riadený najmodernejšou automatikou spoločnosti Rduch - Czernica. Pozrite si fotografie zvona a ceremóniu jeho vysvätenia.
Vianočné Priania

2014-12-24

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

V tomto zasneženom Štedrom dni
keď v kostoli zvonia zvony
Prijmite želania šťastia
a v Novom roku
zdravie, šťastie a prosperitu!

 

V tomto minulom roku 2014, ďakujeme za dôveru všetkým našim zákazníkom a spolupracovníkom!
Vysvätenie zvonov Primasom Poľska

2014-11-03

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchPoľský Primas Arcibiskup Vojtech Polak vysvätil 30. októbra nové zvony odliate v našej zlievárni pre historický farský kostol vo Wylatowe. "Zvuk bitia zvonov nám pripomína náš duchovný boj, ku ktorému nás volá Boh o výzve na vieru, ktorá je jeho dar a milosť," - povedal poľský primas. Farnosť Wylatowo má krásnu durovú sadu d/2 - fis/2 - a/2. Zvony boli kampanologicky skúmané a dostali nádherné drevené jarmo vyrobené spoločnosťou Rduch Czernica. Zvony získali mená "św. Piotra i Pawła", "św. Jana Pawła II" a "św. Walentego". Už budúci týždeň zvony budú zavesené na veži krásneho historického kostola vo Wylatowe a obdržia najmodernejšiu automatiku zvonov spoločnosti Rduch Czernica spolu s elektromagnetickými kladivami. Ďakujeme vám za príležitosť podieľať sa na krásnom vysvätení nových zvonov a prajeme farárovi veľa úspechov pri obnove wylatowského krásneho kostola. Pozývame vás na prezeranie fotografií z posvätenia zvonov.

 

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampanologická analýza zvonov pre farnosť Wylatowo
Odchýlky sú uvedené v 1/16 poltón v limburskom modeli a/1 = 435 Hz

 

Vedľajší ton Zvon 220kg Zvon 100kg Zvon 70kg
úderový ton d/2 -1 fis-ges/2 +2 a/2 -1
Prima d/2 +0 fis-ges/2 -1 a/2 +1
Tercia f/2 +1 a/2 +2 c/3 +1
Kvinta a/2 +6 cis/3 +7 e/3 +3
Dolná oktava d/1 +3 fis-ges/1 +3 a/1 +0
Horná oktava d/3 -1 fis-ges/3 +2 a/3 -1Vysvätenie zvonov v Karvinej - Česká republika

2014-09-20

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

V sobotu 20. septembra, tri nové zvony boli požehnané vo farnosti sv. Marka v Karvinej v Českej republike. Zvony boli naladené k ostatným zvonom v meste Karviná tak aby sa stali krásny hudobný nástroj mesta. Majú tonáciu d/2 e/2, fis/2 a boli mierne zvýšené (asi 4/16 poltón) aby krásne hrali s ďalšími zvonmi podľa odporúčaní kampanologa.

 

 

 
Zlatá medaila na Veľtrhu Sacroexpo 2014

2014-06-12

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchPočas tohto ročníka Veľtrhu Sacroexpo projekt zvona sw. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli bol ocenený Komisiou Veľtrhu. Zvonárska dielňa Jana Felczyńského a spoločnosť Rduch z Czernici získali zlatú medailu Veľtrhov Kielce pre spojenie poľského zvonárskeho remesla a inovatívnych technologických riešení v oblasti akustiky a automatizácie zvonov, úpravy veľkosti zvonu a jeho zavesenie, vo "Veži Strieborných zvonov" na Waweli. Na veľtrhu stánok našej spoločnosti prilákal veľký záujem - prezentovali sme zvony v krásnych dubových kovaniach s harmonizovaným krásnym zvukom a najmodernejšie vežové riešenia vrátane pohonov zvonov, automatických roliet a krásne hodín.
Vysvätenie zvonov v Sanktuariu v Osieku

2014-05-25

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

V sobotu 24. mája sme mali veľkú radosť podieľať sa na oslavách 150. výročia Sanktuaria sw. Rocha v Osieku. Pri tejto príležitosti boli vysvätané 3 nové zvony odliate v našej dielni - sada s celkovou hmotnosťou nad 1,5 tony. Zvony s krásnymi tonmi fis-ges/1, a/1, cis-des/2 (molový akord). Počas oslaby zvony vysvätil Pelpinský Biskup Ryszard Kasyna. Zvony boli posvätené veľmi tradičné, so symbolickým obradom umývania zvonov a kadenia ich vnútra. Ďakujeme za krásnu oslavu a gratulujeme krásneho výročia!
Zvon św. Jan Paweł II už na Veži Strieborných zvonov

2014-05-15

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Dňa 13. mája 2014, na Wawelskej katedrále na Waweli, spoločnosť Rduch mala tú česť Rduch namontovať nový zvon "św. Jan Paweł II" vykonaného v našej dielni vysväteného na Veľkonočnú nedeľu JE kardinálom Stanislawom Dziwiszom. Zvon bol vybavený špeciálne navrhnutým dubovým jarmom, inovatívnym srdcom z mäkkej, kovanej ocele a pohon zvona MT-4 s funkciou softstart. Miesto vo Veži Strieborných zvonov čakalo na tento okamih... 500 rokov. O mimoriadnej histórii posledného už zvona pre Kráľovskú katedrálu na Waweli a jeho vynikajúcej, kampanologicky potvrdenej akustiky prečítajte tu. Viac fotiek z montáže možno i prezrieť tu.
 

 

Vedeli ste, že...

Práve v našej dielni vznikol slávny zvon św. Jan Paweł II pre Kráľovskú katedrálu na Waweli!

 

Novinky v galérii...