Zobrazených 1-10 z celkovo 62 záznamov.

Veselé Vianoce!

2015-12-23

Šťastné a veselé Vianoce a veselý nový rok 2016!
Nové zvony pre farnosť św. Jozefa Obľúbenca NPM v Białomstoku

2015-11-25

V posledných dňoch, naša dielňa poskytla farnosti św. Jozefa Obľúbenca NPM v Białomstoku tri nové zvony, zavesené na dočasnej konštrukcii až do ich montáže na novej veži kostola.

Zvony tvoria durový akrod: f’ - a’ - c’’.

 

Čoskoro ďalšie obrázky z vysvätenia a montáže zvonov.
Nové zvony v Głogówku

2015-08-29

V sobotu večer, 29. augusta 2015, v predvečer osláv sviatku odpustkov na pocest sw. Bartolomeja, vo farskom kostole v Głogówku biskupa Czaja vysvätil 5 nových zvonov odliatych v našej dielni.

Sväty Florian, svätý Jan Pawel II, Panna Mária, sv Bartolomej a svätý Jozef, pretože také mená boli dané k nástrojom, ktoré prvýkrát bude znieť začiatok Svätého roku Milosrdia 8. decembra.

Zvony majú tony C "e" g "a" C ". Všetky nápisy na zvony sú v latinčine a výzdoba odkazuje na historické zvony umiestnené vo farnosti pred vojnou.

 

Pozývame na prehliadanie fotiek zo slávnosti
Skúška zvuku zvona Mieszko i Dobrawa

2015-08-21

Dňa 21. augusta 2015 na Ostrowe Lednickom (Múzeum Prvých Piastovcov) v spoločnosti mnohých pozvaných hostí bola oficiálna skúška zvona "Mieszko a Dobrawa". Je to prvý zvon s týmto názvom v Poľsku. Bol odliaty v máji v Zvonárskej dielni Jana Felczyńského v Przemysli za prítomnosti prímasa Poľska Wojciech Polak.

Vysvätenie zvona je naplánované na 14. apríla 2016, pri oslave 1050 výročia krstu Poľska.
Zvon "Mieszko a Dobrawa" bude znieť len pri významných udalostiach, rovnako ako pri príležitosti návštevy významných hostí.

 

Pozývame na prehliadanie fotiek!
Nové zvony v Chmeľniciach - Slovensko

2015-08-15

Dňa 15.08.2015 k Chmel'niciam (Slovensko) prišli nové zvony a vrátili sa dva zo štyroch zo starej sady. Tohto dňa sa tiež konalo slávnostné vysvätenie zvonov. Naša dielňa vykonala tri nové zvony naladené na historické zvony, ktoré už boli vo farnosti.

Zvony budú čoskoro zavesený na novej drevenej konštrukcie výroby podniku Rduch Bells & Clocks.
Viac informácií čoskoro.

 

Pozývame na prehliadanie fotiek!
Katyński zvon - Prvý na svete zvon s "Prestrelením"

2015-08-05

4-5 augusta 2015 naša dielňa dodala a spoločnosť Rduch Bells & Clocks vykonala montáž neobvyklého zvona v Katyńskom múzeu vo Varšave.

 

Vážiaci 2 tony Katyňský zvon navrhol svetovo preslávený umelec Pán Jerzy Kalina a je zavesený na 12 metrovej konštrukcii projektu Pána Jerziho v Múzeu v blízkosti Wisłostrady.

 

Je to vzrušujúci projekt pre naše spoločnosti z mnohých rôznych dôvodov a veľká úcta, že sme mohli vykonať toto dielo. Opäť sme mali obrovskú česť robiť zvon pre veľmi významné múzeum vo Varšave (sme tiež dodávateľ zvona, ktorý sa nachádza v Múzeu Varšavského povstania).

 

Na zvone je Orol II R.P. a obsah Roty. Je to prvý zvon na svete, ktorý bol vyrobený z "prestrelením", ktoré symbolicky odkazuje na tragické udalosti v Katyni. Zaujímavé je, že výskum ukázal len mierne zníženie hlavných vedľajších tónov podstatne neovplyvňujúc konečný krásny zvuk zvona.

 

Zvon má zvuk cis1. Celý je pokrytý čiernou a olovenou patinou, starnucí zvon a dáva nezvyčajný, takmer jedinečný charakter. Zvon je vybavený elektromagnetickými kladivami produkovanými Rduch Bells & Clocks a osvetlením vo vnútri zvona.

 

Otvorenie múzea už o mesiac.

 

Pozrite sa na fotky z výroby zvona a zložitej operácie montáže.
Artur Andrus odhaľuje tajomstvo zvonárstva

2015-07-29

V stredu 29. júla, spolu s tímom TVP nás navštívil pán Artur Andrus, ktorý bol v Przemysli, vytvárajúc cyklus tému zaujímavých miest v tejto oblasti. Pán Artur mohol odkopať zvon, uložiť určitú formu falošného zvona ozdoby a nápisy a udrieť srdcom .. Boli sme veľmi prekvapení remeselnou zručnosťou pána Artura :) Ďakujeme za návštevu našom štúdiu a záujem o našu prácu! Čoskoro materiál z natáčania bude v televízii.

Pozývame na prehliadanie fotiek!
Nové zvony v kostoli św. Trojice vo Varšave na jubileum 500. výročia Reformácie

2015-07-10

10.07.2015 zostane historickým dátumom v dejinach evanjelicko-augsburskej farnosti sw. Trojice vo Varšave.

 

776 rokov po zničení starých zvonov v dôsledku vojny a 58 rokov od umiestnenia zvonov, ktoré stále volajú veriacich k modlitbe, prišli tri nové zvony odliate v Zvonárskej dielni Jana Felczyńského v Przemysli, a to najmä pri príležitosti
500. výročia reformácie pre kostola sw. Trojice, kostol vo Varšave-Wlochy a kaplnku Tabita v Konstancine Jeziorne.

 

Najväčší "Zvon Reformácie" váži 350 kg a znie krásnym zvukom h/1 a ďalšie dva zvony vážia 220kg a 150kg, so zvukmi d/2 a e/2. Aj keď budú biť oddelené v miestach vo Varšave spolu tiež tvoria zvukovú sadu Tedeum. Pozývame na prehliadanie fotiek.
Zlatá medaila na Veľtrhu Sacroexpo 2015

2015-06-25

V dňoch 22 až 24 júna a konal sakrálny veľtrh Sacroexpo 2015, na ktorých spoločné spoločne so spoločnosťou Rduch Bells & Clocks sme predložil naše produkty. Náš stánok prilákal veľký záujem návštevníkov, a ďakujeme vám všetkým za návštevu. Z prezentovaných zvonov bolo vidieť prvýkrát zvon Mieszko a Dobrawa, ktorý bol odliaty na 1050. výročie krstu Poľska. Stojí za zmienku, že počas osláv odliatku sa zúčastnil Primas Poľska arcibiskup Wojciech Polak. Sme hrdí na to, že rovnako ako v minulom roku, tak na tomto ročníku veľtrhu v spolupráci s Rduch Bells & Clocks sa podarilo ziskať zlatú medailu za zvon Meško a Dobrava. Radi by sme poďakovali výbor pre veľtrhu je obrovský rozdiel, ktorý kladie dôraz na kvalitu našich zvony. Príďte a uvidíte fotky z veľtrhu.
Zrodenie zvona Mieszko a Dobrawa

2015-05-11

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchDňa 11/05/2015 v Zvonárskej dielni Jana Felczyńského v Przemysli bol odliaty zvon "Mieszko a Dobrawa" pri príležitosti 1050. výročia Krstu Poľska. Pri zrodení zvona boli prítomní Primas Poľska abp Wojciech Polak a metropolita przemyski abp Józef Michalik. S odvolaním sa na stáročnú tradíciu a vôlu osláviť 1050 výročie krstu Meška I, a tak symbolický krst Poľska, úsiliom riaditeľstva múzea prvých Piastov na Lednici v roku 2013 sa vyskytla myšlienka založenia v stoličnom hrade princa Meška I na Ostrowe Lednickom jubilejného zvona a nastavenia ho na ostatkoch baptizmálnej kaplnky a palácu Mešk I a Boleslava Chrabrého. Toto je prvý zvon s tým menom v Poľsku. Pripomína a vyznamenuje prvý historický kniežací pár dynastie Piastovcov - knieža Meško a jeho manželku, českú princeznú Dobravu pre v dôsledku ktorých bolo na poľskom území zavedené kresťanstvo. Zvon Mieszko a Dobrawa zaznie v tónine D / 2, váži 220 kg a má priemer 70 cm. Pre odlievanie sa používa vysoko kvalitné zliatiny medi a cínu v pomere 78: 22. Kované srdce zvonu je z mäkkej ocele ST3. Zvon bude zavesený na dubobom jarme, ktoré bude visieť v dubovej zvonici s výškou 2 m vykonanej Rduch Bells & Clocks z Czernici. Bude uvedený do pohybu pomocou šnúry, ktorá "padajúc do dolnej časti zvonice", symbolizuje "uzol lásky, ktorá ho viaže k zemi, a najmenšími z jeho bratov." Zvonica je "preňho kazateľnicou, ktorej výška by mala neustále prebudzovaž ľudí zo spánku" - "zvolávať živých, smútiť sa za mŕtvych a drviť hromy".

 

Zvon d/2 bol vybraný špeciálne kvôli svojej ušľachtilosti a dôstojnosti. Na tomto zvuku je založené okrem iného, slávne "Hallelujah" z oratória "Mesiáš" (HWV 56) Georga Friedricha Händla, ktorého zvuky, spôsobili, že králi sa vstávali zo svojich miest!

 

Výzdoba zvona ako celku sa odvoláva na ikonografiu a pamiatky spojené s kniežacím párom, priestorom Ostrowa Lednického a Civitas Schinesghe. V centrálnej prednej časti plášťa zvona je štylizovaný na vzoroch z 19. storočia reliéf s podobizňou Meška a Dobravy. Pod obrazmi kniežacieho páru na prednej strane plašta zvona je latinský nápis.

 

Pozrite sa na fotky zo slávnosti odlievania zvona

 

Tlač o udalosti:

Archidiecezja Przemyska

W Polityce

Radio Vaticana

Niedziela

a mnohé ostatné
 

 

Vedeli ste, že...

Ako jediná spoločnosť v Poľsku pravidelne vykonávame kampanologické skúšky neustále zvyšujúc kvalitu zvuku našich zvonov!

 

Novinky v galérii...