zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

Moderná automatika zvonov
Spoločnosti RDUCH Czernica

 

  • Prvotriedne lineárne motory, ktorých práca bola certifikovaná v nemeckom ústave.

  • Bezkontaktná, bezporuchová a bezpečná prevádzka zvonov podľa normy DIN 4178.

  • Ďalekonosné diaľkové ovládanie - až do 800 m.

  • Programovanie prevádzkových režimov zvonov - ročné, mesačné alebo týždenné Doplnkové programy a obsluha elektromagentického kladiva.

  • Špeciálne programy "jemný štart" a "stlmenie zvonov".

 

 

Schém automatiky spoločnosti Rduch Czernica

Pohonný systém MT-3 produkovaný Rduch je kombinácia lineárneho motora a moderného, bezkontaktného ovládania zvona. Môže riadiť aj malé signatúrky a najväčší zvony, ako je napríklad zvon bl. Władysław s hmotnosťou 10 ton na varšavskom Ursynowe odliaty w našej dielni.

1. Lineárny motor

2. Rotor

3. Indukčný snímač

 

Pohonný systém spoločnosti Rduch zavádza mäkký štart a mäkké brzdenie. Počas zvonenia je energi tak dávkovaná,, že dávkuje nevybije zvon z taktu a nespôsobuje neharmonickú prácu. V systém Rduch je za všetko zodpovedný mikroprocesor. Bezkontaktný digitálny snímač riadi zvon. Používa sa tu unikátne vlastnosti prevádzky zvonov, ako je "jemný štart" alebo "stlmenie zvonov". Hnací systém Rduch ako jediný je založený na nemeckých normách pre uhol vychýlenia a počet úderov za minútu, stanovených pre každú veľkosť samotného zvona.

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńských

 

Riadenie prevádzky zvona

 

Ponúkame intuitívny, ľahko ovládateľný a najpokročilejší programátor Unibell, ktorý umožňuje naprogramovať prácu zvonov v celom liturgickom roku. Môžete nastaviť ďalšie špeciálne programy, mesačné alebo týždenné programy. Systém taktiež podporuje prácu gongov a elektromagnetických kladív. Má vstavaný automatický systém zmeny času DCF.

Novinka - prvý v Poľsku dotykový programátor, ktorý spôsobuje, že je práca so zvonmi ešte jednoduchšia a viac intuitívna.

 

Lineárne motory

zlieváreň zvonov zvonárska dielňa felczyńskýchSpoločnosť Rduch je najväčší poľský výrobca lineárnych motorov. Ponúkame 11 typov motorov o sile 30 N do 750 N.

Lineárne motory sú základom dobrého systému automatiky zvonov. Ovládané pomocou modulov a senzorov sú schopné udržiavať vhodný uhol sklonu daného zvona, počet úderov za minútu.

Ich práca je takmer bezporuchová, mnohoročná a vďaka bezkontaktnému riešeniu elektromagnetického pola nevyžaduje zložitú údržbu.

 

 

 

 

Vedeli ste, že...

Najväčší zvon odliaty v našej dielni vážil viac ako 10 ton!

 

Novinky v galérii...